+48.914856593

2022-04-27

Co to są bitumy wodne?


Co to są bitumy wodne?

Bitumy wodne to produkty bitumiczne stworzone na bazie wody i służą do hydroizolacji przeciwwilgociowej, izolacji przeciwwodnej lekkiej i ciężkiej oraz izolacji wodochronnej. Najczęściej preparaty te różnią się od siebie ilością bitumu, dodatkiem włókien wzmacniających i kauczuku czy proporcjami dodatków chemicznych i uszlachetniaczy. Wybierając masę bitumiczną wodną musimy zwrócić uwagę także na ilość składników (jedno lub dwuskładnikowe), czas schnięcia i metody nakładania produktu na powierzchnie, zużycie materiału czy cenę. Izolacja fundamentu produktami bitumicznymi wyprodukowanymi na bazie wody to bardzo słuszne rozwiązanie.

W naszej ofercie materiałów izolacyjnych, w tym hydroizolacyjnych znajdą Państwo szeroki wybór produktów firmy Izohan. My w szczególności polecamy niezawodną dyspersyjną masę asfaltowo-kauczukową Styrbit 2000. Materiał ten składa się z wodnej emulsji asfaltów, wypełniaczy, kauczuków i dodatków modyfikujących, a przeznaczony jest do wykonywania bezspoinowych, elastycznych powłok przeciwwilgociowych i przeciwwodnych (typu średniego), podziemnych i przyziemnych części budowli oraz przyklejania płyt termoizolacyjnych EPS, XPS oraz PIR. Styrbit to gotowy środek do użycia, niezawierający rozpuszczalników i jest bezpieczny w bezpośredniej styczności ze styropianem.

W naszym składzie budowlanym w Szczecinie, ul. Świerczewska 5 zakupią Państwo wysokiej jakości materiały do izolacji i hydroizolacji firmy Izohan, a nasi pracownicy udzielą nie informacji o zastosowaniu i składzie chemicznym produktów.

Zapraszamy.

«powrót